دات نت نیوک

گشایش همزمان ۳ نمایشگاه در موزه هنرهای دینی امام علی(ع)

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
گشایش همزمان ۳ نمایشگاه در موزه هنرهای دینی امام علی(ع)

موزه هنرهای دینی امام علی(ع) از ۱۹ شهریورماه با سه نمایشگاه «کربلا به روایت هنرمندان چاپ سنگی»، «دو قرن هنر طراحی در ایران» و «نمایشگاه فعالیت‌های نشریه تندیس» میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی است.


به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای دینی امام علی(ع)، نمایشگاه‌های «کربلا به روایت هنرمندان چاپ سنگی» تا ۲۰ مهر، «دو قرن هنر طراحی در ایران» تا ۱۲ مهر و «نمایشگاه فعالیت‌های نشریه تندیس» تا ۲۶ مهر در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برگزار می‌شود.

 

کربلا به روایت هنرمندان چاپ سنگی - ۱۹ شهریور تا ۲۰ مهر

موزه هنرهای دینی امام علی(ع) در راستای اهداف و برنامه‌های خود برای شناسایی، گردآوری و معرفی آثار هنرهای تجسمی ایران همزمان با فرا رسیدن محرم نمایشگاهی با عنوان «کربلا از نگاه هنرمندان چاپ سنگی ایران» برگرفته از کتاب‌های چاپ سنگی ایران: طوفان البکاء. جامع المعجزات، اسرار الشهاده، حمله حیدری و با آثار درخشانی از هنرمندان چاپ سنگی دوره قاجار همچون: استاد علی قلی خویی، استاد میرزا رضای تبریزی، استاد علی خان نقاش و استاد میرزا حسن در طبقه میانی موزه برگزار می‌شود. این آثار ارزشمند از مجموعه دکتر جهانگیر کازرونی و خانم فریال سلحشور گردآوری شده و در اختیار موزه قرار گرفته است. 

 

دو قرن هنر طراحی ایران - ۱۹ شهریور تا ۱۲ مهر

«دو قرن هنر طراحی ایران» عنوان دومین نمایشگاه موزه هنرهای دینی امام علی(ع) است که در طبقه فوقانی افتتاح می‌شود. در این نمایشگاه فاخر آثار طراحی هنرمندانی چون: محمد غفاری(کمال الملک)، میرزا آقا امامی، ابوالحسن صدیقی، علی اکبر یاسمی، محمد علی زاویه، علی اکبر صنعتی، هوشنگ پزشک‌نیا، محمود جوادی پور، هوشنگ سیحون، محسن وزیری مقدم، سهراب سپهری، هانیبال الخاص، ناصر اویسی، منصور قندریز، مسعود عربشاهی و ... در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است. 

 

این مجموعه ارزشمند به همت نشریه تندیس و حمایت موزه گرد آوری شده است. این نمایشگاه فرصت مناسبی برای دانشجویان رشته هنری برای بازدید و پژوهش در خصوص هنر طراحی از ۲۰۰ سال پیش تا به حال در ایران است. 

 

فعالیت‌های نشریه دو هفته نامه تندیس - ۱۹ شهریور تا ۲۶ مهر

طبقه همکف موزه میزان فعالیت ۵۵۵۵ روزه فعالیت‌های نشریه دوهفته‌نامه تندیس در حوزه هنرهای تجسمی و رونمایی مجدد این نشریه بعد از تعطیلی ۶ ماهه است. 

 

رونمایی از کتاب جستارهایی در تاریخ هنر همزمان با برگزاری نمایشگاهی از مجموعه روجلدها، پوسترها، عکس‌ها و اتفاقات مختلفی که در این نشریه به سامان رسیده است صورت خواهد گرفت. این کتاب پژوهشی است که محمد حسن حامدی به سرانجام رسانده و در رویداد رونمایی آن که همزمان با افتتاح این نمایشگاه ساعت ۱۷ تا ۱۹ برگزار می‌شود؛ آیدین آغداشلو، جهانگیر کازرونی، جواد مجابی و محمد حسن حامدی سخنرانی می‌کنند.

 

موزه هنرهای دینی امام علی(ع) در خیابان ولی‌عصر(عج)، بلوار اسفندیار، شماره ۳۵ واقع شده است.

>دسته بندی:برنامه های موزه
تعداد بازدید 1021 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.