دات نت نیوک

موزه هنرهای دینی امام علی(ع) میزبان بخش انتشارات چهل ساله هنرهای تجسمی می‌شود

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
موزه هنرهای دینی امام علی(ع) میزبان بخش انتشارات چهل ساله هنرهای تجسمی می‌شود

موزه هنرهای دینی امام علی(ع) در پی دومین نشست همکاری سازمان فرهنگی هنری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی، میزبان بخش انتشارات چهل ساله هنرهای تجسمی کشور می‌شود.


به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای دینی امام علی(ع)، دومین جلسه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر دوشنبه ۱۷ دی در موزه هنرهای دینی امام علی(ع) برگزار شد.

 

در ابتدای نشست هادي مظفري مدير كل مركز هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ضمن تشکر از زحمات و همکاری‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در برگزاری این جشنواره، گفت: با توجه به نظم و جدیتی که در دوستان سراغ دارم، احساس می‌کنم اتفاق خوبی خواهد افتاد

 

رونق بخشی به اقتصاد هنر در یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

 

مظفری ادامه داد: نکته بعدی و تفاوتی که این دوره با دوره‌های پیشین دارد این است که  معمولا مخاطبان جشنواره افراد آماتور و جوان هستند و عمدتا افراد درجه یک شرکت نمی‌کنند مگر به عنوان دبیر یا داور جشنواره. اما در این جشنواره با اضافه کردن بخش گالری‌ها، قسمت عمده‌ای از آثار هنرمندان درجه یک به این جشنواره اضافه شد. این بخش آغاز ورود اقتصاد هنر در جشنواره است و برای نخستین بار در باغ موزه قصر و به میزبانی سازمان فرهنگی هنری برگزار می‌شود. فکر می‌کنم علاوه بر ویژگی‌هایی که این جشنواره دارد، یک وجه ممتاز آن رونق بخشی به اقتصاد هنر است. یعنی از بین ۵۳۰ گالری، ۳۵ گالری برتر ایران با وسواس و دقت انتخاب شد. بهترین گالری‌ها بهترین آثار را برای نمایش و فروش گذاشته‌اند. یکی از دلایلی که جشنواره هنرهای تجسمی فجر نسبت به جشنواره فیلم، موسیقی و تئاتر کمتر مورد استقبال بوده، قطع رابطه با اقتصاد هنر بوده است.

 

زند وکیلی: همکاری در جشنواره هنرهای تجسمی تعامل مبارکی است

 

در ادامه جلسه علیرضا زند وکیلی سرپرست معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری گفت: معاونت و همکاری و هم‌افزایی یکی از ارکان موفقیت است تعاون در کارها جزو آموزه‌های مکتب ماست. نمونه عملی آن را ما در جشنواره بهار مهربانی که در سطح تهران و کشور برگزار شد، تجربه کردیم. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رییس آن فعالیت در کشور بودند و سازمان فرهنگی هنری با مشارکت نهادهای فرهنگی دیگر تجربه خیلی خوبی را در تهران داشت. این تجربه خیلی الهام‌بخش بود و جای خالی آن در کشور احساس می‌شد. هم نقطه ضعف‌ها و قوت‌های نهادها مشخص می‌شود و هم نهادها در مقایسه با هم می‌فهمند در کجای کار قرار دارند. با این وضعیت اقتصادی که همه دست به گریبان آن هستند این اتفاق نشان داد که می‌توان با همدلی کارهای خیلی بزرگی انجام داد و از اینکه بودجه نیست نترسیم

 

وی افزود: اتفاق جشنواره هنرهای تجسمی فجر نیز تعامل میمون و مبارکی است و باعث افتخار است که ما هم بتوانیم سهمی در این عرصه داشته باشیم

 

در پایان نشست، اعضای حاضر از موزه هنرهای دینی امام علی(ع) بازدید کردند تا برای طراحی برگزاری بخش‌هایی از جشنواره به اتفاق نظر برسند.

 

دومین جلسه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور هادي مظفري مدير كل مركز هنرهاي تجسمي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، علیرضا زند وکیلی سرپرست معاونت هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، امير سقراطی دبير هنری، كيانوش غريب‌پور مدير هنري يازدهمين جشنواره بين‌المللي هنرهای تجسمی فجر و حسن موريزی‌نژاد دبير بخش دستاوردهای انتشارات هنرهای تجسمی بعد از انقلاب و امیر راد رییس انجمن هنرمندان نقاش ایران، برگزار شد.

>دسته بندی:برنامه های موزه
تعداد بازدید 87 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.