دات نت نیوک

رونمایی از کتاب شعر فاتحه در موزه هنرهای دینی امام علی(ع)

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
رونمایی از کتاب  شعر فاتحه در موزه هنرهای دینی امام علی(ع)

به گزارش روایط عمومی موزه هنرهای دینی امام علی(ع) رونمایی از کتاب فاتحه شامل 33 غزل از امیر تیموری است و به‌تازگی توسط نشر نزدیک‌تر منتشر می شود رونمایی می شود.


مراسم در روز پنج‌شنبه ۲۹ فروردین ماه، ساعت ۱۶ در محل موزه‌ی هنر‌های دینی امام علی (ع) و با حضور مرتضی امیری اسفندقه و حامد عسگری مهدي زنگنه و محمودحبيبي كسبي و با شعرخوانی شاعرین و مخاطبین برگزار خواهد شد.

این کتاب اولین مجموعه‌شعری است که از این سراینده جوان چاپ می‌شود. تیموری فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی از دانشگاه علامه طباطبایی است و علاوه بر شعر و ترانه‌سرایی، در حوزه موسیقی نیز فعالیت دارد. ابعاد مختلف شعر او متأثر از تجربه‌هایش در موسیقی و دانش آکادمیک است. وی نخستین اشعار خود را در سال‌های ابتدایی دهه‌ی ۹۰ در مجلات و روزنامه‌های مختلف به چاپ رساند و برخی از جوایز ادبی را به دست آورد. کتاب «فاتحه» ۳۳ غزل را از تیموری در بر می‌گیرد. عشق، زندگی و مرگ از جمله مضامین مهم شعر‌های این کتاب هستند.

شعر سلام اولین شعری است که در کتاب فاتحه آمده و اکنون برای آشنایی بیشتر با زبان و سبک شعر این شاعر جوان، غزل ابتدایی کتاب فاتحه را می‌خوانیم:

به سرنوشت، به این بخت نامراد سلام

به آن دلی که مرا می‌برد ز. یاد سلام و ...

علاقمندان جهت حضور در این مراسم به موزه هنرهای دینی امام علی (ع) واقع در تقاطع خیابان ولیعصر (عج) با بزرگراه نیایش،خیابان اسفندیاری، شماره 35  مراجعه فرمایند

 

>دسته بندی:برنامه های موزه
تعداد بازدید 703 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.