دات نت نیوک

نمایشگاه مجازی "دو قرن هنر طراحی در ایران"

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نمایشگاه مجازی "دو قرن هنر طراحی در ایران"

به گزارش روابط عمومي موزه هنرهاي ديني امام علي(ع) ، نمایشگاه "دو قرن هنر طراحی در ایران" 1 تا 30 بهمن 99 به صورت مجازی و در صفحه اینستاگرام موزه هنرهای دینی امام علی (ع) به نمایش در می آید.

اين نمايشگاه نگاهي است به سير و روند 200 سال هنر طراحي در ايران که در آن آثار هنرمندانی چون ابوالحسن مستوفي غفاري «ابوالحسن اول»، ابوالحسن غفاري «صنيع‌الملك»، علي‌اكبر مزين‌الدوله، محمد غفاري «كمال‌الملك»، مهدي مصورالملك، ميرمصور ارژنگي، ميرزاآقا امامي، روبین پاکباز، محمدابراهیم جعفری، نصرت الله مسلمیان، یعقوب عمامه پیچ، ایرج کریم خان زند، بابک اطمینانی و... در معرض دید علاقه مندان قرار می گیرد.

طراحی کهن ترین تجلی هنرهای تصویری است و روحیه بداهگی و شهود در آن آکنده است. اولین ایده در طراحی است که ثبت می شود و روند تکامل فکر را می توان در آن جست و جو کرد و اصولامهم ترین تکیه گاه هنرمند برای پیشبرد خیالش به شمار می آید و به دلیل تنوعی که در کار طراحی وجود دارد، آن را بی مانند کرده و با کمترین ابزار، احساس را به غلیان وا می دارد.

اين نمايشگاه  منتخبي است از آثار طراحي مجموعه نشريه تنديس كه به همت موزه هنرهاي ديني امام علي(ع) به نمایش در می آید.

علاقه مندان براي ديدن آثار نمايشگاه دو قرن هنر طراحي در ايران مي توانند به صفحه اینستاگرام موزه به آدرس @iaram_art  مراجعه نمایند.

>دسته بندی:برنامه های موزه
تعداد بازدید 552 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.