دات نت نیوک

روایت مجسم

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
روایت مجسم

 

به گزارش روابط عمومی موزه هنرهای دینی امام علی (ع)، نمایشگاه نقاشی "روایت مجسم" با محوریت سیر تطور روایت و فرم در نقاشی آئینی ایرانی دربرگیرنده 26 اثر روایت پردازانه دینی و حماسی شامل نقاشی‌های قهوه‌خانه‌ای و پرده های درویشی و نقالی چهارشنبه 15 دی ساعت 15 افتتاح و از تاریخ 17دی تا 15 اسفندماه 1400 در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

این نمایشگاه، نگاهی ست به بخشی از هنر نقاشی ایرانی که از بطن روایات برآمده است. که در این میان، نقاشی قهوه خانه‌ای" به عنوان یکی از برجسته ترین مکتب های هنر آئینی ایرانی شناخته شده که بار سنگین قصه و روایت های دینی و مذهبی، ملی و اسطوره ای را بر دوش کشیده است. در زمانه کنونی که مرزهای هنر درهم آمیخته و نوگرایی هنری، موجب به فراموشی سپردن برخی وجوه هویتی هنری ما گردیده، موزه هنرهای دینی امام علی (ع) که خود گنجینه دار نقاشی های قهوه خانه ایست، با هدف  حفظ و صیانت این جریان هنری، با همکاری انجمن نقاشان قهوه خانه ای ایران به سرگروهی هنری مهدی طالعی نیا این نمایشگاه را برگزار می‌کند.

این نمایشگاه با آثار هنرمندانی چون جعفر لشگری، کریم تخشا، محمدرضا پورفرزانه، مرشد میرزاعلی شفائی، مهدی طالعی نیا، حسین عینی بخش، دارا مرادی و وحید غلام آزاد به نمایش در می آید و علاقه مندان برای بازدید می توانند همه روزه به غیر از روزهای تعطیل از ساعت 9 صبح تا 14:30 به موزه هنرهای دینی امام علی(ع) واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از میرداماد، بلوار اسفندیار، شماره 35 مراجعه نمایند.

>دسته بندی:برنامه های موزه
تعداد بازدید 200 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.