دات نت نیوک

نمایشگاه "نقش محال"

| اندازه قلم     
 
 
ارسال ایمیل print
نمایشگاه "نقش محال"

برگزاری نمایشگاه نقاشی نگارگری "نقش محال" به مناسبت خجسته میلاد امام علی (ع)


همزمان با میلاد خجسته امام علی (ع) نمایشگاه نقاشی و نگارگری "نقش محال" با موضوع مولای متقیان حضرت علی (ع) سه شنبه 26 بهمن 1400  از ساعت 10 صبح در موزه هنرهای دینی  امام علی (ع) گشایش می یابد.

در این نمایشگاه 25 اثر هنری شامل آثاری بر بستر کاغذ، نقاشی پشت شیشه و اثری دست‌بافت با وجه تصویرگرانه  به نمایش گذاشته می شود. از هنرمندان قدیم که آثارشان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده است عبارتند از: استاد زرین قلم اصفهانی، ابوالحسن افشار، استاد اسماعیل، استاد علی و از هنرمندان معاصر کاظم چلیپا، ناصر پلنگی، جمشید سرمدی، عارف گیلانی، غلامعلی طاهری، یحیی نصیری، هشیار قاضی‌زاده، ملکشاهی و ... را می توان نام برد که تمامی این آثار متعلق به گنجینه موزه هنرهای دینی امام علی (ع) می باشد.

این نمایشگاه به صورت گزیده آثاری از گنجینه موزه، نگاهی دارد  به آن بخش از سنت و سبک نقاشی/نگارگری ایرانی-اسلامی که بطور مستقیم مضمون و محتوای اسلامی-شیعی دارد و علاوه بر رویکرد هنری و ارزش موضوعی، تأکیدی است بر خلوص عمل و ارادت هنرمندان به پیشوای  نخست شیعیان، امیرالمؤمنین(ع). 

علاقه مندان برای بازدید از نمایشگاه می توانند از تاریخ 26 بهمن تا 26 اردیبهشت 1401 به موزه هنرهای دینی امام علی (ع) واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان دستگردی، بلوار اسفندیار، پلاک 35 مراجعه نمایند.

>دسته بندی:برنامه های موزه
تعداد بازدید 148 مرتبه امتیاز : rating
تگ ها:
 
 
 
  نظرات

نظری وجود ندارد.